hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom v okrese Sobrance zaistila polícia piatich nelegálnych migrantov. FOTO TASR - Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície Sobrance.

Migranti na hraniciach Zamknutí v aute búchali a kričali

Polícia vo Vyšnom Nemeckom odhalila pod kamiónmi piatich migrantov.

Na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom v okrese Sobrance zaistila polícia piatich nelegálnych migrantov. Ukrývali sa pod úložnými priestormi dvoch kamiónov. O prípade informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Zadržaní migranti pri kamióne vo Vyšnom Nemeckom. FOTO TASR – Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície Sobrance, 5. novembra 2020

Ako uviedla, k zadržaniu štyroch Afgancov a jedného štátneho príslušníka Iránu došlo v piatok 30. októbra v popoludňajších hodinách počas colnej a hraničnej kontroly na výstupe zo Slovenska. „Spod ložnej plochy návesov dvoch kamiónov sa ozývali zvuky a búchanie,“ priblížila Kopernická s tým, že hraničiari a colníci následne dopravili obe vozidlá do kontrolnej haly.

Päticu nájdených migrantov bez cestovných dokladov, rovnako ako aj oboch vodičov kamiónov ukrajinskej národnosti predviedli na oddelenie. „Po spracovaní zápisnice o podaní vysvetlenia boli vodiči prepustení na ďalšiu cestu na Ukrajinu,“ doplnila hovorkyňa s tým, že migrantov eskortovali do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, kde zotrvajú do vykonania administratívneho vyhostenia do krajiny tranzitu. Výsledky RT-PCR testu na COVID-19 dopadli u všetkých negatívne.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.