hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zľava minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniel Zmeko. FOTO TASR - Jakub Kotian

Nové testovanie Cez víkend bude ďalšie kolo testovania. Mali by ste vedieť, koho sa týka

Na rozdiel od predošlých kôl však bude na absolútne dobrovoľnej báze.

Na budúci víkend sa uskutoční ďalšie kolo plošného testovania antigénovými testami, a to v obciach, kde bolo minimálne jedno percento pozitívne testovaných. Na rozdiel od predošlých kôl však bude na absolútne dobrovoľnej báze.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) o tom informoval po pondelkovom rokovaní ústredného krízového štábu.

„Tentokrát to testovanie urobíme na absolútne dobrovoľnej báze, bez akýchkoľvek zvýhodnení tých ľudí, ktorí sa toho zúčastnia,“ uviedol Naď.

Chcú podľa neho vidieť, ako k tomu pristúpia obyvatelia, ale aj samosprávy. Niektoré procesy sa už podľa neho realizujú.

Sledujte stránku somzodpovedny.sk

Odberové miesta budú otvorené od 8.00 do 20.00 h. Zoznam testovaných obcí bude dostupný na stránke somzodpovedný.sk.

Naď tiež informoval, že ministerstvo obrany už do informačných systémov Úradu verejného zdravotníctva nahodilo všetky informácie o výsledkoch predošlých kôl testovania. Sú podľa neho dohľadateľné. Pripomenul tiež, že príslušníci Ozbrojených síl SR pomáhajú aj pri trasovaní kontaktov.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.