hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Sieť nemocníc Svet zdravia v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR sa v týchto dňoch aktívne zapojilo do národného očkovacieho plánu v boji proti ochoreniu COVID-19. FOTO TASR - Roman Hanc

Očkovanie proti koronavírusu Zaočkovaných je takmer 11-tisíc Slovákov. Výzva na prihlásenie sa ďalších

Prihlásiť sa na očkovanie môžu už aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a Národné centrum zdravotníckych informácií rozširujú kapacity termínov a okruh osôb, ktoré sa môžu zaregistrovať. TASR o tom informovala hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Večer 6. januára bolo na Slovensku zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 10.751 ľudí.

Medzi priority pri registrácii naďalej patria zdravotnícki pracovníci, ktorí liečia či sa starajú o pacientov s novým koronavírusom.

Prihlásiť sa na očkovanie môžu ďalšie skupiny kritického personálu

Najnovšie sa však môžu dať zaočkovať aj študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach.

Zaregistrovať sa už môžu aj zamestnanci zariadení sociálnych služieb, kam patria i domovy sociálnych služieb, a terénni sociálni pracovníci.

O očkovanie vo vakcinačných centrách môžu požiadať i zamestnanci mobilných odberných miest, záchrannej služby a obslužné organizácie pracujúce v nemocniciach. Formulár je dostupný na stránke https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php.

Zatiaľ je funkčných 6 vakcinačných centier

Záujemcovia môžu využiť registráciu, vybrať si termín a jedno zo šiestich vakcinačných centier. Od piatka (8. 1.) sa k trom nemocniciam v Bratislave, nemocniciam v Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach pridajú ďalšie.

„Online registrácia, požiadavka o očkovanie, bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá, ale aj o ďalšie skupiny osôb vyzvaných na očkovanie podľa povolaní, rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovú širokú verejnosť nad 18 rokov,“ uistila Eliášová.

V januári má postupne prísť na Slovensko 208.000 dávok vakcíny Comirnaty a predpokladá sa dovoz aj 11.000 pilotných dávok od firmy Moderna.

„Dúfam, že príde aj vakcína od konzorcia AstraZeneca a Oxfordská univerzita,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Prvá dodávka vakcíny od spoločnosti Moderna by mala prísť na Slovensko v pondelok 11. januára.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.