hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zdravotníčka odoberá vzorku počas testovania v divadelnej sále v meste Púchov. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Pozitívne testovaní občania Môžu do obchodu aj na pohreb. Dodržať však musia tieto pravidlá

Pozitívne testovaní môžu ísť za určitých podmienok na nákup a pohreb.

Osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19 môže po novom opustiť domácu izoláciu aj s cieľom nákupu na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb, ak si ho nevie zabezpečiť prostredníctvom niekoho iného. Podmienkou je respirátor FFP2 a hygiena rúk.

Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, TASR o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková.

Pozitívne testovaní bez klinických príznakov sa môžu zúčastniť aj na pohrebe zosnulej blízkej osoby. Na pohrebnom obrade sú povinní dodržiavať odstup najmenej dva metre od ostatných, musia mať respirátor FFP2 a dodržiavať hygienu rúk.

Ľudia pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 majú po novom sami oznamovať svojim úzkym kontaktom z posledných dvoch dní, že mali pozitívny test. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá od utorka zavádza samotrasovanie. Ich následná domáca izolácia začne od dňa oznámenia a počítať sa bude od dátumu posledného kontaktu s pozitívnou osobou.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.