hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Na archívnej snímke 114-ročná Američanka Besse Cooperová (vpravo) dostáva bozk od vnuka Paula pri príležitosti jej vyhlásenia za najstaršieho človeka na sveta ešte z 10. marca 2011. FOTO - TASR / AP

Pracuj a zmeň si život Prešovský kraj dá prácu desiatkam nezamestnaných. Pomôžu v sociálnej starostlivosti

Takmer 50 nezamestnaných môže nájsť prácu v sociálnych zariadeniach PSK.

Takmer 50 nezamestnaných z úradu práce sa bude môcť najneskôr do 1. januára 2021 zamestnať v 12 sociálnych zariadeniach Prešovského samosprávneho kraja (PSK). TASR o tom za PSK informovala Lea Heilová.

Prostredníctvom projektu s názvom Pracuj, zmeň svoj život, ktorý vyhlásilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR počas druhej vlny nového koronavírusu, získajú prácu na deväť mesiacov. Rezort vyčlenil na mzdy týchto zamestnancov v zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK prostredníctvom miestnych príslušných úradov práce viac ako 438.000 eur.

Nových pracovníkov majú získať zariadenia v deviatich okresoch Prešovského kraja. Najviac nezamestnaných sa uplatní v Domove sociálnych služieb sv. Jána z Boha v Spišskom Podhradí v okrese Levoča. Celkovo tam prijmú ôsmich uchádzačov o zamestnanie. Ďalšie tri zariadenia v Prešovskom kraji aktuálne čakajú na schválenie požadovaného počtu nezamestnaných od MPSVR SR.

Sociálni pracovníci, zdravotníci aj opatrovateľky sú veľmi potrební

„Veľmi ma teší, že nezamestnaní, ktorí prišli o prácu možno aj počas koronakrízy, nájdu svoje uplatnenie. Sociálni pracovníci, zdravotníci aj opatrovateľky sú v týchto časoch veľmi potrební, preto som rád, že im môžeme aj vďaka podpore ministerstva práce podať pomocnú ruku,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský. Verí, že ak sa osvedčia, ich zručnosti a schopnosti budú využité aj po ukončení projektu a budú im môcť ponúknuť stabilnejšiu prácu na dlhší čas.

Ako Heilová dodala, PSK okrem toho zverejnil na svojej webovej stránke ďalších sedem voľných pracovných miest.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.