hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Predseda vlády SR Igor Matovič na archívnej snímke. TASR - Martin Baumann

Premiér má koronavírus Členovia vlády idú príkladom. Rovní pred zákonom, rovní pred koronou

Lídri koaličných strán a členovia vlády, ktorí boli v kontakte s predsedom vlády SR Igorom Matovičom (OĽANO), nastupujú do domácej karantény, prípadne podstupujú testy.

Pre TASR to potvrdili v nadväznosti na oznámenie o tom, že premiér má nový koronavírus.

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár a líder Sme rodina absolvuje päťdňovú karanténu, po ktorej sa pôjde dať otestovať na ochorenie COVID-19. Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová to uviedla v súvislosti s tým, že sa Kollár stretol vo štvrtok (17. 12.) s Matovičom.

Remišová: Stretnutie s 80-ročnou mamou nebude možné

Na testy s celou svojou rodinou a do domácej izolácie sa chystá aj podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). „Plánovala som na Vianoce byť aj so svojou 80-ročnou mamou, teraz to nebude možné, budem spolu aspoň v srdci,“ uviedla.

Podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa s premiérom naposledy stretol na stredajšom rokovaní vlády, uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková. Po rokovaní absolvoval PCR test s negatívnym výsledkom. „Po celý čas mal nasadené rúško a držal si od premiéra odstup. Na štvrtkovom stretnutí koaličných lídrov sa nezúčastnil a dnes opäť absolvuje PCR test,“ poznamenala Matejková.

Minister financií Eduard Heger (OĽANO) v piatok zrušil všetky svoje osobné pracovné stretnutia a odchádza do karantény, potvrdil tlačový odbor rezortu financií. Heger podstúpil vo štvrtok PCR test, ktorý bol negatívny. V piatok podstúpi ďalšie testovanie. „Rovní sme si nielen pred zákonom, ale aj pred ‚koronou‘,“ podotkol Heger.

Absolvujú antigénové aj PCR testy

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) bol v piatok ráno o 6.00 h na antigénový test, ktorého výsledok bol negatívny, priblížila hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková. „V piatok ešte absolvuje PCR test, ktorého výsledok rozhodne o ďalšom postupe. Zatiaľ bude v domácej karanténe,“ dodala

V karanténe je i minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO), ktorý sa z tohto dôvodu nezúčastnil osobne na tlačovej konferencii po zasadnutí pandemickej komisie.

V piatok popoludní sa testom podrobí aj ministerka kultúry (MK) SR Natália Milanová (OĽANO). „Rovnako budú testovaní najbližší spolupracovníci, s ktorými bola v kontakte,“ potvrdila. Svojich kolegov napodobní aj šéf diplomacie, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS), potvrdil to hovorca rezortu Juraj Tomaga.

Krajniak, Budaj a Mičovský boli v karanténe už skôr

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) je už od začiatku týždňa z rodinných dôvodov v dobrovoľnej karanténe. „Na tohtotýždňových rokovaniach vlády sa zúčastňoval on-line, na jeho situácii sa ani teraz teda nič nemení,“ uviedla hovorkyňa rezortu Eva Rovenská.

Z členov kabinetu je z dôvodu kontaktu s pozitívnou osobou už od utorka (15. 12.) v karanténe minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO), šéf agrorezortu, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovsky (OĽANO) na začiatku týždňa potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom.

O pozitívnom teste premiéra informoval oficiálne Úrad vlády SR. Z tohto dôvodu ruší Matovič všetok svoj pracovný program.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.