hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zľava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** choroba COVID 19 vírus koronavírus SARS CoV 2 pandémia úrad vlády ÚKŠ

Prísnejšie opatrenia Pribudli zákazy a obmedzenia. Budeme žiť takmer ako v apríli

Opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu, sa sprísnia. Rozhodol o tom ústredný krízový štáb, ktorý hovoril aj o opätovnom zavedení núdzového stavu.

Núdzový stav plánuje vyhlásiť vláda, návrh má mať na stole v stredu 30. septembra.

Okrem toho ústredný krízový štáb rozhodol, že:
-Hromadné podujatia budú od októbra zakázané. Výnimkou budú obrady sobášov, pohrebov, krstov, zasadnutí orgánov verejnej moci, či podujatia, kde budú všetci negatívne otestovaní, ktorých test nebude starší ako 12 hodín.
-Zakázať sa majú športové, kultúrne, firemné podujatia aj omše.
-V obchodoch a obchodných domoch budú od októbra povinné rúška, dvojmetrové odstupy a dezinfekcia rúk.
-Bude obmedzený aj počet osôb na prevádzku. Platiť bude desať štvorcových metrov na zákazníka. Opatrenia by mali kontrolovať zamestnanci obchodu či obchodného domu pri vstupe.
-Otvorené budú môcť byť iba prevádzky verejného stravovania, kde sa sedí. Ich prevádzkový čas bude od 6.00 do 22.00 h. Povolený bude predaj jedla cez okienko a jeho rozvoz nonstop.
-Rúško budú ľudia od októbra povinne nosiť v interiéri aj v exteriéri. V exteriéri bude povinné, ak sa stretnú ľudia nežijúci v spoločnej domácnosti a rozstupy medzi nimi budú menšie ako dva metre.
-Školáci a študenti druhého stupňa základných škôl a na stredných školách budú musieť aj naďalej nosiť rúška. Na prvom stupni budú odporúčané.
-Vysoké školy by mali zabezpečiť dištančnú formu štúdia a odchod študentov z internátov.
-Domovy sociálnych služieb a nemocnice by mali zakázať návštevy s výnimkou ľudí v paliatívnej starostlivosti a v kritickom stave.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.