hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Poriadkoví policajti v službe. FOTO - minv.sk

Protipandemické opatrenia Polícia odhalila nečestných podnikateľov. Dostanú pokuty

Policajti zistili v reštauráciách a fitness centrách 26 porušení opatrení.

Policajti vykonali v uplynulých dňoch takmer 1200 kontrol reštauračných zariadení a 42 kontrol fitness centier. Porušenia zistili v 26 prípadoch, ktoré následne oznámili na regionálne úrady verejného zdravotníctva. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

„Najviac porušení bolo zistených v Banskobystrickom kraji (10) a Nitrianskom kraji (6), potom v Prešovskom kraji (5), po dve porušenia v Trnavskom a Žilinskom kraji, v Trenčianskom kraji jedno porušenie, kým v Bratislavskom a Košickom kraji žiadne,“ priblížila Túrosová.

Ako upozornilo ministerstvo, pokuty, ktoré sú oprávnené ukladať príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva, sú niekoľkonásobne vyššie ako sankcie ukladané políciou. „Preto opätovne apelujeme na verejnosť, aby dodržiavala všetky opatrenia, a to nielen pod hrozbou sankcií, ale predovšetkým v záujme života a zdravia,“ dodala Túrosová.

Avizovala, že policajné kontroly zamerané na dodržiavanie opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 budú pokračovať.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.