hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zimné podmienky pri obci Pusté Pole na ceste medzi hranicou okresov Sabinov a Stará Ľubovňa v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). FOTO TASR - Milan Kapusta

Rekonštrukcia ciest V najväčšom kraji na Slovensku zobrali opravu ciest útokom

Počtom obyvateľov v najväčšom kraji na Slovensku vyčlenili poslanci na opravu mostov a ciest 5.000.000 eur.

Sumu 5.000.000 eur schválili prešovskí krajskí poslanci na svojom pondelkovom online rokovaní pre Správu a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) na opravu desiatich mostov a 15 úsekov ciest v kraji. Poslanci na tento účel v rámci zmeny rozpočtu presunuli prostriedky z rezervného fondu. Celkový rozpočet kapitálových výdavkov SÚC PSK sa zvýšil na viac ako 10,3 milióna eur.

Na rekonštrukciu mostov je určených 2,5 milióna eur. Podľa predloženého materiálu SÚC PSK má k dispozícii projektovú dokumentáciu a po schválení môže okamžite pristúpiť k procesu verejného obstarávania.

„Súčasne predložený zoznam predstavuje investičné akcie, ktorých realizácia je v priamej väzbe s realizáciou veľkých projektov v roku 2021, respektíve 2022 a v súlade s mostným programom Správy a údržby ciest PSK,“ uvádza sa v predloženom materiáli, ktorý schválili poslanci.

Najviac peňazí pôjde na opravu mostov

Najvyššia suma 485.000 eur je určená na rekonštrukciu mosta cez železničnú trať v úseku trate Svit – Štrba v okrese Poprad. Na rekonštrukciu mosta v Šarišskom Jastrabí cez potok Vesné v okrese Stará Ľubovňa je určených 400.000 eur a tretia najvyššia suma 250.000 eur pôjde na opravu mosta v obci Torysa v okrese Sabinov. Celkovo má byť opravených desať mostov, ktoré sú v zlom, veľmi zlom a v havarijnom stave.

Na rekonštrukciu ciest poslanci vyčlenili rovnakú sumu, 2,5 milióna eur. „Rozsah investičných akcií predstavuje objem kapitálových výdavkov určených na odstránenie havarijných a nevyhovujúcich stavov ciest tretej triedy,“ uvádza sa v materiáli, ktorý schválili poslanci.

Najvyššia suma 350.000 eur je určená na rekonštrukciu úseku cesty Tarnov – Sveržov v okrese Bardejov. Na elimináciu bezpečnostných rizík na ceste v obci Gregorovce v okrese Prešov je vyčlenených 210.000 eur a treťou najvyššou investíciou je rekonštrukcia cesty Nižný Orlík – Vyšná Jedľová v okrese Svidník za 200.000 eur.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.