hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ilustračná snímka. Zdroj: minedu.sk

Školstvo v čase pandémie Školáci môžu prísť do čajovne. Skúsia si programovanie počítačovej hry

Žiaci základných a stredných škôl sa môžu naučiť od odborníkov počítačové programovanie.

Prostredníctvom formátu podujatí IT čajovňa môžu žiaci základných a študenti stredných škôl využiť voľný čas počítačovými hrami. Naučia sa ich programovať bezplatne. Informuje o tom Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) SR na svojom webe.

Ako prví sa budú učiť programovať žiaci základných škôl, a to v piatok 15. januára. O týždeň neskôr si to vyskúšajú stredoškoláci. Podujatia online IT čajovňa sa organizujú v rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.

Cieľom IT Akadémie je vytvoriť model vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne potreby vedomostnej spoločnosti

Záujemcom z radov žiakov základných škôl predstaví lektor online prostredie MakeCode Arcade. To umožňuje vytvárať jednoduché 2D hry v blokovom prostredí podobnom ako v jazyku Scratch. Vytvorené hry si účastníci vyskúšajú na mobilnom zariadení a na simulátore konzoly.

Stredoškolákom lektor predstaví tiež online prostredie MakeCode Arcade. Vytvoria dve hry, ktoré budú obsahovať animácie. Vyskúšajú si ich taktiež na mobilnom zariadení a na simulátore konzoly. Podujatie sa uskutoční v piatok 22. januára.

Cieľom projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie je vytvoriť model vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a informačno-komunikačné technológie. Projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Ľudské zdroje.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.