hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zatvorená Základná škola na ulici Komenského 8 v Trebišove. FOTO TASR - Roman Hanc

Zhoda v krízovom štábe Deti majú ísť do škôl. Nie však všetky

Deti v hmotnej núdzi by mali začať chodiť do škôl. Zhodli sa na tom členovia Útredného krízového štábu (UKŠ).

Dôvodom je, že nemajú zabezpečené základné životné podmienky a nemajú k dispozícii ani počítač či tablet na vzdelávanie v dištančnej forme. Zhodol sa na tom v pondelok ústredný krízový štáb (ÚKŠ). Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) po jeho rokovaní.

Predseda vlády priblížil, že k zoznamu rodín v hmotnej núdzi sa dostanú rýchlo, keďže každá obec, ako zriaďovateľ základnej školy, ho má. „To bude najmenší problém, aby sme ich identifikovali. Od budúceho týždňa môžu byť všetky v škole,“ hovorí.

Neúčasť v školách zanechá na deťoch nedozerné následky

Počas prvej vlny pandémie sa podľa Matoviča ukázalo, že 52.000 detí nemalo prístup k vzdelaniu, poznamenal Matovič. Dodal, že musia tieto deti čím skôr vtiahnuť do vzdelávacieho procesu, pretože to bude mať „nedozerné následky“.

Na snímke hlavný hygienik SR Ján Mikas (prvý zľava) a predseda Správy štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky Ján Rudolf (tretí zľava) počas zasadnutia Ústredného krízového štábu. FOTO TASR – Jaroslav Novák 

Na utorkovom (10. 11.) stretnutí premiéra so zástupcami sektorov dotknutých pandémiou majú byť aj zástupcovia škôl. Matovič tvrdí, že ak si škola zabezpečí pretestovanie všetkých žiakov a rodičov, tak by školy mohli fungovať normálne. „Zároveň to nie je niečo, čo môžeme realizovať tento týždeň či budúci. Musíme najprv počkať, či antigénové testy zaberú,“ podotkol.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.