hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ilustračná snímka. FOTO: Michal Hirko

Svet potrebuje nádej Sme povolaní ju objavovať a sprostredkovať

Martin Kramara: Sme nútení hľadať nové formy evanjelizácie a ohlasovať netradičným formami.

Rok 2020 bol v niečom určite smutný, pretože kňazi nemohli s veriacimi sláviť Veľkú noc a s veľkými obmedzeniami budú sláviť Vianoce. Stráca sa kontakt, mnohí už celé mesiace nechodia na bohoslužby.

V súvislosti s hodnotením roku 2020 z pohľadu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) to pre TASR uviedol jej hovorca Martin Kramara.

„Internetové prenosy nemôžu nahradiť osobné spoločenstvo. Zároveň sme však nútení hľadať nové spôsoby evanjelizácie, ohlasovať netradičnými formami. A to nie je zlé,“ povedal Kramara. Tvrdí, že sa o sebe i o druhých dozvedáme veľa vecí.

„Zrazu jasnejšie vidíme dobro i zlo, ktoré v sebe nosíme. Kríza ma donútila viac premýšľať. Musím uvažovať, ako nedovoliť, aby ma premohlo zlo, hnev, sebectvo, malichernosť… A aké je nevyhnutné sa snažiť dobrom premáhať zlo,“ poznamenal hovorca KBS.

Poukázal na to, že dobre to vyjadrili v predvianočnom posolstve najvyšší náboženskí predstavitelia. „Čoraz viac sa ukazuje, ako svet bytostne potrebuje nádej. A my sme aj v kríze povolaní ju objavovať a sprostredkovať,“ uzavrel Kramara.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.