hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Bohoslužba v Dóme svätého Martina v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Televízia V RTVS pribudnú bohoslužby. Známe sú už aj presné dni a časy vysielania

Vyplýva to z Memoranda o porozumení medzi verejnoprávnym vysielateľom, Konferenciou biskupov Slovenska a Ekumenickou radou cirkví v SR.

Počas októbra pribudnú vo vysielaní Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) ďalšie bohoslužby. Vyplýva to z Memoranda o porozumení medzi verejnoprávnym vysielateľom, Konferenciou biskupov Slovenska a Ekumenickou radou cirkví v SR. TASR o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský.

RTVS prinesie mimoriadne bohoslužby v pondelok až v piatok na Rádiu Regina Západ, Stred a Východ a počas víkendov na televíznej Jednotke, Dvojke alebo Trojke. „V aktuálnej situácii sme opätovne, ako počas prvej vlny pandémie na jar, pristúpili k rozšíreniu vysielania bohoslužieb pre veriacich, ktorí sa na obradoch nemôžu z dôvodu celoplošných obmedzení zúčastniť osobne,“ ozrejmil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Mimoriadne bohoslužby, ktoré sú už zaradené vo vysielaní televízie, prinesie Trojka v sobotu večer o 18.00 h a Dvojka v nedeľu dopoludnia. „Rádio Regina ponúkne na všetkých svojich okruhoch mimoriadne bohoslužby od pondelka do piatka podvečer od 17.30 h,“ spresnil RTVS. V pondelok, utorok a vo štvrtok to majú byť rímskokatolícke bohoslužby, v stredu evanjelické služby Božie a v piatok sa od 17.20 h bude podľa verejnoprávneho vysielateľa striedať gréckokatolícka a pravoslávna liturgia.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.