hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ilustračná snímka. Univerzitná nemocnica v Košiciach. Zdroj: čas.sk; ps

Zdravotníctvo Nemocnice na Slovensku potrebujú milióny. Vedia kde ich nájdu

Takmer 50 slovenských nemocníc má šanci získať milióny eur, ktoré im pomôžu aj s riešením situácie s Covidom-19.

Slovenské nemocnice intenzívne pripravujú projekty na získanie peňazí zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v celkovej hodnote 48 miliónov eur. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Výzva sa týka 49 nemocníc, v ktorých sa zdravotníci starajú o pacientov s ochorením COVID-19, alebo s podozrením naň. Ide o nemocnice, ktoré sú v postavení subjektov hospodárskej mobilizácie.

 „Projekty sú v štádiu príprav, respektíve pracovných konzultácií a diskusií. MZ SR víta, že sa nemocnice sústredia kvalitatívne na projekty tak, aby po ich predložení nemuselo dôjsť k ich opätovným prepracovaniam,“ povedala Eliášová, pričom vyzdvihla, že okrem práce na projektoch zabezpečujú nemocnice v čase pandémie nového koronavírusu aj nevyhnutné úlohy pre svoj chod.
Doplnila, že predložené žiadosti budú schvaľované v dvojtýždňových intervaloch.

Rezort zdravotníctva skrátil dĺžku hodnotenia projektu. Podľa slov Eliášovej k tomu nastavil svoje vnútorné administratívne kapacity a celý systém riadenia fondov na ministerstve tak, aby proces bol efektívny a nemocnice sa dostali k potrebným investíciám v adekvátnom čase, kedy ich najviac potrebujú.  „Hodnotiace kolá si vyžaduje zákon, ale štandardne sú žiadosti schvaľované niekoľko mesiacov od otvorenia výzvy,“ dodala.

Z výsledkov zverejnených na webe MZ SR vyplýva, že do prvého kola výzvy „Posilnenie kapacít v zdravotníckom systéme a ochrana verejného zdravia ako reakcia na pandémiu COVID-19“ sa zatiaľ neprihlásila žiadna z nemocníc. Nemocnice majú termín predloženia žiadostí stanovený najneskôr do konca tohto roka.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.