hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Milovníci zimných športov si v týchto dňoch môžu na Skalke pri Kremnici vychutnať desiatky kilometrov bežeckých tratí, ktoré sú prispôsobené začínajúcim bežkárom aj nadšencom tohto športu. FOTO TASR - Lenka Krošláková

Zimná dovolenka Lyžovačka môže začať. Prvé stredisko hlási pripravenosť na zimnú sezónu

Lyžiarske bežecké trate na Skalke sú pripravené na blížiacu sa zimnú sezónu.

Samospráva Kremnice tento rok prichystala novinku, športovci budú môcť dobrovoľne prispieť na ich úpravu a rozvoj. Pre TASR to potvrdila zástupkyňa primátora Iveta Ceferová.

„Po prvom snežení, ktoré spôsobilo kalamitu na tratiach, sme ako mesto v spolupráci s Romanom Berešom – Cyklo Santé Kremnica, Mestským klubom lyžiarov, Bielou stopou a Mestskými lesmi vyčistili od napadaných konárov a polámaných stromov, ktoré bolo potrebné prepíliť a odstrániť, všetky mestom v zimnej sezóne upravované lyžiarske bežecké trate,“ potvrdila Ceferová.

Bežkári môžu prispieť na úpravy trati aj kartou

Novinkou v obľúbenej bežkárskej lokalite bude možnosť prispieť na úpravu tratí s pomocou mobilnej platobnej karty. „Túto istú službu budú môcť návštevníci využiť aj pri platbe za parkovacie služby,“ vysvetlila Ceferová a pripomenula, že rozsah tratí, ktoré Skalka a jej okolie poskytuje je možné upravovať len v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

Podľa Ceferovej je v Kremnických vrchoch pre bežkárov upravených viac ako 100 kilometrov tratí. „Len samotný južný a severný okruh majú dĺžku 50 kilometrov a vo svete bežeckého lyžovania sú považované za akýsi Everest,“ uvidela Ceferová s tým, že podmienky na športovanie sú tu aj pre menej skúsených či začínajúcich bežkárov.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.