hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ilustračná snímka. Zdroj: Depositphotos.com

Zrekonštruované cesty na východe Idú do nich milióny. Vieme, kde si vychutnáte jazdu bez výmoľov

Prešovský samosprávny kraj (PSK) zrekonštruoval kilometre ciest za pomoci eurofondov.

Modernizácia frekventovaného úseku Kapušany – Demjata je už takmer hotová. Prešovský samosprávny kraj (PSK) zrekonštruoval cestu za pomoci eurofondov. Celkové náklady sa vyšplhali na viac ako 4.000.000 eur. V utorok tam odovzdali do užívania motoristom dva úseky. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

„Teší ma, že tento 6,5-kilometrový úsek sa dočkal svojej rekonštrukcie, bolo to už naozaj nevyhnutné. Táto cesta je vysoko frekventovaná, jednak ľuďmi, ktorí migrujú za prácou a do školy medzi Prešovom a Bardejovom, ale aj turistami v rámci cestovného ruchu. Verím, že nová cesta im bude dobre slúžiť,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Obstarávajú úsek za ďalšie 3 milióny eur

Aktuálne je hotový úsek Kapušany – prieťah a Fulianka – Demjata. S rekonštrukčnými prácami medzi Kapušanmi a Fuliankou sa počíta na jar budúceho roku po zimnej údržbe. Ide zhruba o kilometrový úsek cesty aj s okruhovým objazdom, ktorý sa napojí na obchvat Kapušian. Na jar budúceho roku by mali práce pokračovať z Demjaty až do obce Raslavice, kde sa preinvestuje viac ako 3.000.000 eur. Aktuálne sa koná verejné obstarávanie na zhotoviteľa.

Podpísanie Zmluvy o národnom spolufinancovaní projektu Správy a údržby ciest PSK v rámci programu ENI CBC HUSKROUA 2014 – 2020. Na snímke vľavo generálny tajomník služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Jaroslav Regec a vpravo predseda PSK Milan Majerský. FOTO TASR – Milan Kapusta

„Celkovo tieto dva úseky v súčte predstavujú 6,5 kilometra. Podarilo sa nám zrekonštruovať šesť mostných objektov, jedenásť priepustov a z vlastných zdrojov VÚC sa nám podarilo zrekonštruovať oporné múry v záreze a oporný múr v obci Demjata. Celková lehota výstavby bola 14 mesiacov,“ doplnil riaditeľ Správy a údržby ciest PSK Marcel Horváth.

Čoskoro otvoria zrekonštruované cesty pod Tatrami aj v Medzilaborciach

Celkovo bolo preinvestovaných viac ako 4.000.000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), z toho 600.000 eur prispela krajská samospráva.

Úsek Kapušany – Demjata je po ceste Prešov – Klenov a Janovce – Kľušov už tretím z pätice cestných komunikácií rekonštruovaných pomocou európskych zdrojov v rámci projektu Modernizácie cestnej infraštruktúry v PSK s objemom takmer 18 miliónov eur.

Do konca októbra budú podľa Heilovej ešte oficiálne odovzdané do užívania aj úseky Poprad – Starý Smokovec a Malá Poľana – Medzilaborce.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.