hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Pavel Helan. FOTO: Michal Hirko

Zo zákulisia Pavel Helan bojuje proti Covidu spevom a štrúdľou

Český pesničkár, spevák, gitarista a klavírista, zabávač a finalista súťaže Československo má talent sa počas 1. adventnej nedele predstavil v internetovej relácii Atmosfera LiftUp, kde prezradil svoj recept na súčasnú pandemickú situáciu.

„Najviac otázok, aké som kedy dostal, bolo ohľadom včerajšej štrúdle, s ktorou som sa odfotil na Instagrame,“ uviedol spevák počas svojho hudobného vystúpenia.

„Podarila sa nielen fotka, ale moja prvá štrúdľa v živote je aj chuťovo skvelá. Dokonca aj sem do štúdia som priniesol malé demo na ochutnanie,“ zažartoval na tému svojho kuchárskeho umenia.

Všetkých fanúšikov ubezpečil, že im svoj recept rád prezradí, čo dotržal vo svojom príspevku na Facebooku.

Jedna žena, mnoho gitár

Na tému manželstva pohotovo zareagoval mottom, ktoré sa mu údajne stalo alfou a omegou: „Jedna žena, mnoho gitár.“ Pričom s úsmevom doplnil: „Našťastie mi moja žena gitary nezakazuje. Zásada hudobníka totiž je, že všetky nástroje si má zadovážiť ešte predtým, než sa ožení.“

Úctu a obdiv k žene svojho života prejavil, keď rozprával o okolnostiach vzniku piesne Nečekaně darované ticho.

„Boli sme spolu na chate v Orlických horách. Bola jar 2020, keď nikto poriadne nevedel, čo sa deje. Či nám niečo hrozí, alebo nie. Vtedy som sa rozhodol, že napíšem nejakú povzbudivú pieseň. Manželka mi vravela, aby som tam dal prirovananie – Ako dieťa v matkinom lone, tak je moja duša vo mne.“

Či sa skladbu podarilo napísať, zhodnotil takto: „Vznikla krásna pieseň, ku ktorej manželka začala hneď tam nakrúcať videoklip. Len tak na mobil. Tri dni chodila po horách a nakrúcala. Potom sme to doma zostrihali a bolo.“

Vďaka nim môžem stáť v druhej línii

Pavel si uvedomuje, že hudba, kuchyňa a humor sú pomôckou na ceste za zdravím. Lenže na prvom mieste je neúnavná práca kompetentných. Aj preto nešetril komplimentami, ktoré formuloval do osobného vyznania.

„Úprimne obdivujem zdravotníkov a všetkých nasadených v prvej línii. Práve vďaka nim môžem stáť v druhej línii a veriť, že niekoho poteším muzikou,“ poďakoval spevák všetkým obetavým bojovníkom proti novému koronavírusu.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.