hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Biskup Jozef Haľko. FOTO: .facebook.com/jozef.halko.biskup + úprava

Na minútku prosím! Biskup Jozef Haľko: Boh čaká, že sa tvorcovia OTO 2020 obrátia a uveria Evanjeliu

Pomocný biskup Jozef Haľko je známy svojimi každodennými 60-sekundovými vstupmi na sociálnej sieti, kde reaguje na aktuálne témy. Dnes v relácii „Na minútku prosím!“ reagoval na nedávne zosmiešnenie kresťanských hodnôt a foriem počas udeľovania cien OTO 2020.

„Keď perlu hodíte do blata, zostane perlou. Keď sa blato snažíte pozlátiť, nedá sa to, ostane blatom.

Boli sme toho svedkami aj pri poslednom udeľovaní cien Osobnosť televíznej obrazovky (OTO), kde sa tvorcovia galavečera snažili hodiť na perlu blato. Lenže perla zostane perlou. 

Snažili sa do nejakého divného humoristického staniolu zabaliť blato svojej myšlienky, že sa vysmejú Bohu.

Ale majú jedno šťastie. Boh je ako tá perla hodená do blata, ktorá zostáva perlou. Boh zostáva Bohom. Nie podľa toho akí sme my, ale podľa toho, aký je on.

Boh je milosrdný a na tvorcov relácie čaká, že sa obrátia, že príjmu Krista ako svojho osobného Spasiteľa a Vykupiteľa, a že sa podľa slov Evanjelia obrátia. Obráťte sa a verte Evanjeliu!“ dodal biskup stojac pred budovou RTVS v Mlynskej doline.

Prvou, kto upozornil na nevhodný obsah scenára, bola ocenená Speváčka Sima Martausová.

Pána Boha si vždy zastanem

„A nechcem zabudnúť poďakovať tomu najdôležitejšiemu pre mňa – Pánu Bohu, ktorý je teda pre mňa trochu iný ako ten z tých dokrútok. Teda dosť iný, vlastne úplne iný. Takže Pánu Bohu ďakujem hlavne, pretože on mi dal ten dar, že sa o svoje piesne môžem s ľuďmi deliť. A preto sa nikdy nebudem zaňho hanbiť, ani si z neho robiť srandu. Pekný večer ešte,“ povedala v ďakovnej reči víťazka ankety OTO v kategórii Speváčka.

Ešte v ten večer zapózovala so soškou OTO pred Dómom sv. Martina a fotografiu spolu s komentárom zdieľala svojim fanúšikom cez Facebook.

„Ďakujem vám za vaše hlasy, ale hlavne za to, že ste a že pri mne stojíte, lebo to je najkrajšia cena. Ďakujem aj za vaše povzbudivé správy! A najviac ďakujem Pánu Bohu za dar, požehnanie. Vždy si Ho zastanem, On si ma nikdy nedal a ani ja si nikdy nedám Jeho,“ uviedla víťazka ceny OTO 2020 na Facebooku.

Sima Martausová s ocenením OTO 2020 v kategórii Speváčka. Foto: facebook.com/simamartausovaofficial

Reakciou na jej vyznanie boli tisícky lajkov a takmer tisíc ďakovných komentárov. Jej postoj podčiarkol prostredníctvom toho istého média aj biskup Haľko: „Takto reagovala speváčka Sima Martausová po prevzatí ceny OTO 2020 na svojom FB na záplavu poďakovaní za to, že vyznala Boha, ktorému sa mnohí celý galavečer udeľovania OTO vysmievali.“

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.