hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Karel Gott v roku 2013 počas koncertu v Hradci Králové. FOTO: depositphotos.com

Premiéra filmu Karel Gott: Na tento film by som do kina určite nešiel

Dlho očakávaná premiéra filmu Olgy Malířovej Špátovej Karel sa odkladá. Fanúšikovia Karla Gotta, interpréta skladby Muzika, v ktorej vyspieval svoj testament: „Já nechci růži na rakev, já nechci pláč, já chci jen zpěv, a do hrobu mně dejte píseň a zpívejte mně naposled Ave Maria,“ si budú musieť počkať.

Pri príležitosti 1. výročia jeho odchodu do večnosti pripravila produkčná spoločnosť Karel Gott Agency a distribučná spoločnosť Bontonfilm dokumentárny film Karel.

Lenže na základe prísnych hygienických opatrení, ktoré v Českej republike vstúpili do platnosti od pondelka (12. 10.) zrušila nielen českú slávnostnú premiéru (14. 10.), ale aj distribučnú premiéru plánovanú na 15. októbra.

Na území krajiny sa zatvorili všetky kiná. Situácia v ČR následne ovplyvnila aj uvedenie filmu v slovenských kinách.

„Som nútená slávnostnú premiéru i distribúciu filmu odložiť na neurčito, nielen u nás, ale aj na Slovensku. Karel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Čechách, tak aj na Slovensku. Film si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách súčasne a podľa možností za priaznivejšej situácie. Verím, že to slovenskí priaznivci pochopia,“ komentovala odloženie slávnostnej premiéry i distribúcie filmu Karel jeho hlavná producentka Ivana Gottová.

Filmom Karel som vás chcela potešiť

Zrušenie plánovanej premiéry i distribúcie dokumentu Gottovú mrzí. „Chcela som vás v týchto ťažkých časoch filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť. Ako vieme, situácia je vážna a zdravie všetkých ľudí je na prvom mieste! Úprimne dúfam, že čoskoro bude príležitosť vám film predstaviť,“ dodala.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.