hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Richard Čanaky: Chceme nájsť skryté talenty

Spevák a skladateľ Richard Čanaky, ktorý stojí za súťažou Gospel talent od jej vzniku, vysvetľuje prečo sa rozhodol zorganizovať aj tretí ročník úspešného projektu. V rozhovore hovorí, prečo súťaž prichádza znova po dvoch rokoch, koho ňou chcú nájsť a čo môže poskytnúť slovenskej gospelovej scéne.

Koho chcete podporiť a nájsť prostredníctvom súťaže Gospel talent 2013?   

Tak ako aj v prvých dvoch ročníkoch chceme podporiť tých, ktorí nemajú žiadnu podporu. Chceme nájsť talenty, ktoré sú skryté. Chceme dať začínajúcim autorom nádej, že o nich máme záujem. Zviditeľniť ich meno, skladbu. Na slávu Božiu, nie našu.

© Richard Čanaky
Spevák a skladateľ Čanaky organizuje súťaž Gospel talent už po tretí raz

Prvé dva ročníky sme prežili nádherné hľadanie s úžasným záverom a víťazkami Simonou Martausovou a Silviou Chlebovskou. Rozhodli sme sa ísť osvedčenou cestou a dozvuky z predošlého ponechať hlbšie v ľuďoch, ktorí súťaž pripravili i tých, ktorí sa do nej zapojili. Aby v nich dozneli zvuky a tóny tých, ktorí sa rozhodli svedčiť vďaka hudbe o láske ku Kristovi.

Čo v prípade, že sa niekto prihlási len kvôli zviditeľneniu?

Cieľom gospelu je ľuďom priniesť evanjelium. V gospele však podľa nás nie je rozhodujúci len text piesne, ale aj charakter jednotlivca. Strom sa predsa pozná po ovocí. Znamená to, že vychádzame z toho, že človek, ktorý má skutočnú odvahu spievať o Bohu, azda nebude mať úmysel len zviditeľniť seba, ale najmä živého Krista.

Čo môžeme očakávať v treťom ročníku súťaže?

Tešíme sa na dynamické obdobie hľadania nových talentov, ktorí čakajú na pomoc, aby mohli svedčiť. Toto je základ všetkého, čo Gospel talent prinesie. Samozrejme však s novým ročníkom prichádza viacero noviniek, ktoré však budeme odhaľovať postupne. Už teraz ďakujeme za každú podporu a všetkých fanúšikov.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.