hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zuzana Smatanová. FOTO: zuzanasmatanova.sk

Zimný singel Zuzana Smatanová sa v nádhernej novinke zmenila na maliarku, tento klip vás dostane

Zuzana Smatanová má nový lyric video k piesni December. Jeho prevedenie je pokojné, farebné, melodické a zaujme nielen oddaných poslucháčov.

„Pred pár dňami začal vzduchom poletovať jemný sneh, ktorý sa síce hneď topil, ale hlavu sa nedalo oklamať, že to ešte nie je zima,“ takto sa vyznáva autorka hudby a textu na margo novej zimnej pesničky.

„Všetky pekné a zásadné spomienky na zimu mám najmä z detstva, kedy som sa po celom dni vonku nevedela dostať domov, lebo s kamarátmi sme do neskorého večera mali stále ako blbnúť a do nitky mokré otepľováky sme potom sušili doma po všetkých radiátoroch. Môcť to tak vrátiť ešte aspoň na jeden deň,“ pokračuje v spomínaní interprétka piesne na svojom webe.


Zároveň prechádza k podstate, prečo sa odhodlala pre zimnú pieseň, ktorú písala ešte počas horúceho augusta: „Pomaličky, ale isto sa schyľuje k Vianociam a ja aj napriek tomu dlhé roky patrím k autorom, ktorí vo svojom repertoári nemajú vlastnú vianočnú pesničku.“

Autorka bojuje s pocitom, že o Vianociach už bolo napísaných veľa krásnych songov, a preto už asi nič originálne nevymyslí: „Mám rada Vianoce, ich atmosféra ma baví. Na pár týždňov mení moje vnútro do inej nálady a vždy niečim malým vracia do detstva. Ale do písania klasickej vianočnej pesničky som sa zatiaľ nikdy nepustila.“

December nie je len o Vianociach

Svoju novú skladbu nepovažuje za čistokrvne vianočnú: „December nie je predsa len o Vianociach. Má svoje čaro aj bez nich a tak som sa rozhodla napísať zimný song, ktorý bude o tom, ako december a zimu vnímam ja.“ 

Po nahratí domáceho dema sa pustila do produkcie.

„Od septembra som si začala ilustrovať obrázky, ktoré sa mi so zimou spájajú a spolu s animátorom Romanom Kovárom sme vytvorili knižku, ktorá sa vám otvára ako lyric video. Reálna kniha neexistuje,“ vysvetľuje autorka animácií, čím zároveň dostáva do pomykova všetkých, ktorí sa už na túto knihu chystali.

„Pesničku December chcem venovať všetkým, ale najmä tým, ktorí postrádali v mojom playliste niečo zimné do čarovného mrazivého obdobia, ktoré je pred nami,“ uzatvára speváčka.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.