hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Obávaš sa o zajtrajšok? 7 dôvodov, prečo sa nemusíš

Máš strach, ako dopadne zajtrajší deň? Bojíš sa o svoju budúcnosť?

Obávaš sa o to, čo príde? Bojíš sa, lebo nevieš, čo prinesie zajtrajšok? Nemusíš mať strach – o všetko, čo príde, je už kráľovsky vystarané. Máš po ruke mocnejšie istoty než si myslíš!

Nemusíš sa báť o budúcnosť, nie si v nej sám

Zvlášť vtedy, keď nás čakajú náročné úlohy, máme naplánované dôležité životné momenty a veľmi chceme, aby dopadli podľa našich očakávaní, zvykneme byť tak silno upätí na výsledky, až prežívame strach. Je prirodzené, že sa obávame toho, čo príde, pretože pre každého z nás je to neznáma. Čo, ak zajtrajšok nedopadne, ako chceme? V každej takejto situácii máš však aj inú cestu. Stačí si pripomenúť, že v budúcnosti, o ktorú sa tak bojíš, na teba čaká Boh. Tu je sedem odpovedí na otázku, prečo sa nebáť o zajtrajšok.

©Depositphotos.com/inarik
Obávaš sa o zajtrajšok? Tu je sedem dôvodov, prečo sa nemusíš

7 dôvodov, prečo sa nestrachovať o zajtrajší deň

1.
Ak sú tvoje plány naozaj dôležité pre život, nemáš sa koho báť. Stačí, ak do svojho života vpustíš skutočného záchrancu tvojho života.
Pán je moje svetlo a moja spása, koho sa mám báť? Pán je ochranca môjho života, pred kým sa mám strachovať?
/Ž 27,1/

2.
Tým, že sa budeš upínať na to, ako dopadne daná úloha, skúška, udalosť, nepomôžeš jej dobrému výsledku. Nenechaj si vziať dnešok pre zajtrajšok!
Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.
/Mt 6, 34/

3.
Pri ceste za výsledkom, pre ktorý obetujeme všetky svoje sily, občas zabúdame na to najdôležitejšie. Dôverovať Bohu viac než sebe samému.
Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce. Pánovi zver svoje cesty a jemu dôveruj, on sa už postará.
/Ž 37, 4-5/

4.
Strach zväzuje a odkloňuje našu myseľ a srdce k svetským úspechom. Sme tu pre niečo väčšie.
Lepšie je utiekať sa k Pánovi, ako sa spoliehať na človeka. Lepšie je utiekať sa k Pánovi, ako sa spoliehať na mocnárov.
/Ž 118, 8-9/

5.
V žiadnom okamihu nie si sám. Ani vtedy, keď sa cítiš opustený. Obavy vo dvojici s Bohom strácajú akékoľvek miesto!
„(…) Veď on sám povedal: „Nezanechám ťa, ani neopustím.“ Preto smelo môžeme povedať: „Pán mi pomáha, nebudem sa báť;  čože mi urobí človek?“
/Heb 13, 5-6/

6.
Pozvaním Krista do svojho života ho pozývaš do minulosti, prítomnosti i budúcnosti. Dovoľ mu, aby ťa svojou láskou chránil dnes i zajtra!
Veď je napísané: „Svojim anjelom dá príkaz o tebe, aby ťa chránili,“ a „vezmú ťa na ruky, aby si si neuderil nohu o kameň.
/Lk 4, 10-11/

7.
Naozaj sa nemusíš báť o to, čo príde. S Bohom nie! Nikdy.
Čo teda na to povieme? Ak je Boh za nás, kto je proti nám? Keď on vlastného Syna neušetril, ale vydal ho za nás všetkých, akože by nám s ním nedaroval všetko!?
/Rim 8, 31-32/

-lm-
Foto: ©Depositphotos.com/lighthouse, ©Depositphotos.com/inarik

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.