hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Súťaž – Pavol VI.: Vyhrajte film o pápežovi v búrlivých časoch

Pri príležitosti blahorečenia pápeža Pavla VI. sme pripravili ďalšiu súťaž s portálom igospel. Pošli nám odpoveď a hraj o film o novom blahoslavenom.

Pavol VI. pôsobil v Katolíckej cirkvi ako kňaz, biskup, kardinál a pápež v jednom z najťažších historických období. Zažil fašizmus, druhú svetovú vojnu, vznik Talianskej republiky, Druhý vatikánsky koncil, ale aj veľké protesty a teroristické útoky. Počas eucharistickej slávnosti spojenej s blahorečením Pavla VI. pápež František v homílii povedal:

Do svojho osobného denníka si tento veľký kormidelník Koncilu, deň po ukončení koncilového zasadania, zapísal: «Možno ma Pán povolal do tejto služby a udržiava ma v nej ani nie preto, žeby som k nej mal nejaký vzťah, alebo aby som spravoval a zachránil Cirkev z jej terajších ťažkostí, ale aby som pre Cirkev niečo vytrpel a aby bolo zrejmé, že to on, a nik iný, ju vedie a zachraňuje» (P. Macchi, Paolo VI nella sua parola, Brescia 2001, 120-121). Plné znenie homílie Svätého Otca Františka možno nájsť tu.

DVD Pavol VI

Akú gospelovú pieseň si rád pustíš v časoch skúšok a trápení?

V súvislosti s blahorečením veľkého Božieho služobníka ťa pozývame zapojiť do súťaže o film na dvoch DVD s názvom „Pavol VI. – Pápež v búrlivých časoch“. Napíš nám, akú gospelovú pieseň si rád pustíš v časoch skúšok a trápení a prečo? Odpoveď nám pošli do soboty 25. októbra mailom na adresu info@igospel.sk a pripoj k nej svoju poštovú adresu, na ktorú ti v prípade výhry budeme môcť odoslať DVD. Meno víťaza zverejníme na portáli igospel i facebookovej stránke Gospel talent v pondelok 27. októbra. Víťaza náhodne vyžrebujeme a najzaujímavejšie odpovede predstavíme ako povzbudenie v nasledujúcich dňoch.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.