hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Džido Maro: Vykroč k modlitbe s novinkou od F6

„Prijímam Chlieb a verím, že ostávam v Tebe a Ty vo mne,“ spieva v novinke kapela F6. Vykroč s ňou k modlitbe cez lyrics video Džido Maro.

Živý chlieb je ústredná myšlienka rovnomennej piesne rómskej gospelovej kapely F6 z nového albumu Jn 8,32. V rómčine nesie názov Džido Maro. Pozrieť si lyrics video ku skladbe nie je iba hudobný zážitok z tvorby šikovných muzikantov. Pieseň je hlavne pozvaním k osobnej modlitbe a vyjadrením úcty k sile Eucharistie.

Inšpiráciou k vzniku piesne boli dva po sebe nasledujúce verše zo šiestej kapitoly Jánovho evanjelia: Lebo moje telo je pravý pokrm a moja krv je pravý nápoj. Kto je moje telo a pije moju krv, ostáva vo mne a ja v ňom (Jn 6,55n),“ hovorí manažér a klavirista kapely Tadeáš Gavala. Pieseň je podľa neho určená „pre všetkých kresťanov„. Gavala je zároveň autorom hlavnej myšlienky a hudby, text opravil o. Martin Mekel. Aranžmán vytvoril Jakub Krátky, autorom videa je Marek „Maky“ Molnár.

  F6 – DŽIDO MARO (ŽIVÝ CHLIEB):

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.