hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Tak málo stačí, upozorňuje piesňou GT Slávka Tkáčová

Aktuálny Gospel talent Slávka Tkáčová prežíva hektické obdobie, napriek tomu však stále skladá.

Tak málo stačí – pomôcť slabším vrátiť cestu späť, dať im nádej v lepší život, len treba trochu chcieť, zdôrazňuje absolútna víťazka tretieho ročníka celoslovenskej súťaže Gospel talent (GT) Slávka Tkáčová v hymne Tehličky pre Afriku. V týchto dňoch zverejnila videozáznam jej živého prevedenia na charitatívnej akcii.

V hektickom období hudobný darček pre fanúšikov

Zverejnenie skladby prichádza v čase, keď Slávka síce neustále tvorí nové skladby, ale pre aktuálnu vyťaženosť nemá priestor na ich nahrávanie či ďalšie spracovanie. Fanúšikom preto aspoň formou záznamu živého vystúpenia ponúka možnosť vypočuť si jej ďalšiu autorskú pieseň. „Čakajú ma prijímačky na vysokú školu, skúšky z autoškoly a čoskoro aj maturita,“ opisuje momentálne náročné obdobie. Hudba však u nej napriek tomu zastáva dôležité miesto. Aktuálne zverejnená skladba sa stala hymnou charitatívneho podujatia Tehlička pre Afriku, ktorej Slávka dodala ešte v prvej polovici minulého roka hudobnú i textovú podobu.

Náročné obdobie majú nahradiť hudobné vystúpenia

Autorsky skoršia pieseň prináša nadčasový text a pozýva aj dnes k pomoci slabším. „Myslím, že málo rozumiem, čo sa deje vo svete, niekto vedľa hladuje, či o tom neviete?“ zamýšľa sa aktuálny GT Slávka Tkáčová v texte. Rodená Bardejovčanka komponuje skladby pre rôzne príležitosti a verí, že fanúšikovia si ich budú môcť vypočuť na mnohých miestach. „Piesne tvorím stále, mám aj nové skladby, ktoré zatiaľ nemám nahraté, ale fanúšikovia z Bardejova a z blízkeho okolia ich mohli počuť na mojich vianočných vystúpeniach tu v Bardejove,“ uviedla Slávka, ktorá v tomto roku vystúpi napríklad aj na letnom Breakfestivale v Červenom kláštore. Fanúšikom spolu so srdečným pozdravom do celého roka želá, aby bol požehnaný.

Foto: Archív Slávky Tkáčovej

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.