hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zastav sa uprostred pôstu s piesňou od CoolBandu

Skupina CoolBand pozýva uvedomiť si hodnotu pôstu. Piesňou Nastala tma.

„Ty si pre mňa zomrel raz, ja ťa pribíjam zas a zas! No ty to pre mňa z lásky robíš rád,“ spieva skupina CoolBand v piesni Nastala tma. Zrýchlená cover verzia skladby od Horatia Spafforda je pozvaním zastaviť sa v čase pôstu a zaostriť na podstatné.

Skladba ukazuje na každodennú lásku Boha

Láska, ktorou nám Boh každý deň dáva najavo, že nás miluje, je úžasná. To je láska,“ vyjadruje líder CoolBandu Oďo Kuľbaga hlavné posolstvo piesne. Šťastný manžel a otec štyroch detí hovorí, že krásne je aj predstavovať si lásku ako vzťah medzi mužom a ženou. „Ale tá Božia je nepochopiteľná a o to krajšia. Lebo ju vieme objavovať, dáva sa nám poznať každý deň a stále v niečom inom,“ dopĺňa, pričom upriamuje na biblické slová: Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život (Jn 3,16).

Skladba Nastala tma je cover verziou piesne Horatia Spafforda „It is Well with My Soul“. Kuľbaga dal pôvodnej skladbe rýchlejšie tempo a voľný slovenský preklad. Skupina CoolBand, s ktorou pieseň naspieval, je zoskupenie mladých z košickej farnosti Nad Jazerom.

Perexová foto: ©Depositphotos.com/Jeanette.Dietl

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.