hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Košice zažijú koncertný týždeň za život s trojicou gospelových skupín

Povzbudiť ľudí k účasti na Pochode za život sa v Košiciach rozhodli trojkoncertom.

Tvorivá skupina Poetica Musica, kapela Kerygma a Peter Milenky Band. Trojica gospelových kapiel sa spojí, aby v týždni pred Národným pochodom za život v Bratislave povzbudili Košičanov k účasti. Séria koncertov s názvom „Na počiatku bola radosť“ začne v nedeľu. 

Cieľom týždňa je osloviť a povzbudiť ľudí, aby sa zúčastnili Národného pochodu za život. Ako Poetica Musica takto chceme vyzdvihnúť a podporiť myšlienku radosti zo života a zároveň radosti, ktorú samotný život prináša,“ priblížila dôvod usporiadania podujatia i účasti v projekte Zuzana Eperješiová z tvorivej skupiny Poetica Musica. Týždenné koncertovanie troch gospelových interpretov podporil a zaštítil košický arcibiskup Mons. Bernard Bober.

Program koncertov za život

Koncerty sa začínajú v nedeľu 13. septembra o 15:00 vo Farnosti sv. Košických mučeníkov na sídlisku Nad jazerom, kde Poetica Musica predstaví hudobno-poetické pásmo Áno za život. O deň neskôr – 14. septembra – sa v Aule Teologickej fakulty (TF) uskutočnia výchovné koncerty pre katolícke stredné školy a gymnáziá z Košíc.

V utorok 15. septembra o 18:00 vystúpi v Auly TF Poetica Musica spolu s kapelou Kerygma a Peter Milenky Bandom. „Spoločne sme tak vytvorili jedinečný trojkoncert za život s názvom Na počiatku bola radosť. V rámci neho zaznejú aj zamyslenia na tému radosti zo života, vychádzajúce zo Svätého Písma a z každodenných skúseností,“ uviedla Eperješiová. Počas večera sa možno tešiť na dobrú muziku, ale aj na duchovné a umelecké slovo.

Trojkoncert za život si bude možné vypočuť aj vo štvrtok 17. septembra o 20:00 v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas v Košiciach. Na záver týždňa – 18. septembra o 17:30 vo Farnosti sv. rodiny na sídlisku Furča v Košiciach ešte raz odprezentujú hudobno-poetické pásmo Áno za život.

trojkoncert

Autor: -ig-
Obrázok a plagát: Poetica Musica

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.