hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Nový projekt pozýva stať sa misionárom cez šírenie filmu

Stať sa misionárom cez šírenie filmu vo svojom okolí pozýva nový projekt Misie filmom. Autori chcú vybudovať knižnicu videí, ktoré pomôžu evanjelizovať spoločnosť.

Staňte sa aj vy misionármi vo svojom okolí,“ vyzýva nový kresťanský projekt Misie filmom. Návštevníkov stránky povzbudzuje k tomu, aby sprístupnené videá s evanjelizačnou tematikou pozerali, kopírovali, napaľovali, stiahli si ich, avšak pod podmienkou, že si ich nenechajú iba pre seba. Autori videí vyrobených v rámci projektu sa zriekajú autorských práv, „aby mohli slúžiť všetkým ľuďom„. Životaschopnosť majú projektu zabezpečiť dobrovoľné finančné príspevky divákov.

@ Misie filmom
Projekt Misie filmom umožňuje stiahnuť si a voľne šíriť evanjelizačné videá a stať sa tak „misionárom cez film“

Pozývame každého, aby sa stal súčasťou tohto projektu. Čím viac ľudí podporí Misie filmom, tým viac voľne šíriteľných videí budeme môcť vyrobiť,“ vysvetľuje autor projektu Peter Pčolka. Stiahnutím videí zo stránky a ich šírením sa môže podľa neho stať každý misionárom vo svojom okolí. „Nič z toho, čo vyrobíme, nebude naším vlastníctvom, ale videá budú patriť všetkým,“ dopĺňa Pčolka.

Webová stránka www.misiefilmom.sk ponúka na voľné stiahnutie katechézy, prednášky, dokumenty, svedectvá, ale počíta aj s videami pre najmenších. Medzi prvými rečníkmi vo videách sa objavili napríklad kardinál Tomáš Špidlík, kňazi Ján Buc, Martin Harčár, Ján Majerník, Damián Saraka, Anton Pariľák, Rastislav Dluhý. Aktuálnou novinkou na webe má byť zamyslenie kňaza – redemptoristu Michala Zamkovského na tému prežívania Vianoc.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.