hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospelparádu ovládlo vyznanie o rodine

Na čele rebríčka Gospelparády je pieseň autorskej dvojice Lucia Letková a Michal Baláž.

V hitparáde gospelovej piesne Gospelparáda sa aktuálne darí domácim interpretom, ktorí v ostatnom kole obsadili prvých šesť priečok. Prvenstvo patrí skladbe „Zajtra bude neskoro“, ktorou autorská dvojica Lucia Letková a Michal Baláž priamo podporujú rodinu postavenú na manželstve muža a ženy. Na čelo rebríčka sa dostali hneď s novinkou a držia sa na ňom aj po šiestich týždňoch.

Ako to vyzerá po 10 kolách tohtoročnej Gospelparády?

Autori hudby, textu a zároveň interpreti piesne na podporu prirodzenej rodiny Lucia Letková a Michal Baláž sa so svojou skladbou Zajtra bude neskoro znova prepracovali na prvú priečku hitparády gospelových piesní. Na čele hodnotenia sa pieseň ocitla hneď ako novinka a udržala sa na ňom celých päť týždňov, pričom v predposlednom kole obsadila druhú priečku, aby sa teraz vrátila späť. Pieseň sa stala novinkou v Gospelparáde v období referenda za rodinu, avšak jej odkaz je podľa autorov nadčasový. „Zajtra bude neskoro sa netýka iba referenda, ale má vyjadrovať pravdu o manželstve,“ uviedol Michal Baláž. Pieseň sa stala víťazom 10. kola hudobnej hitparády, pričom počas šiestich týždňov účinkovania v súťaži podarilo preskočiť stálice ako Sima Martausová, Timothy či Kéfas.

Na druhej priečke sa po minulom 5. mieste ocitli sólisti rozprávky Príbeh z Tammiru a ich Reggae o nádeji. Jednotka 9. kola Prázdny džbán Tomáša Lajmona & N.H.Z. skončila v ostatnom kole na poradovom čísle tri. Novinkám aktuálneho kola kraľujú českí retro interpreti Jiný Rytmus, Oboroh, Ram Adonai, David či Spiritual Kvintet. „Golspelparádu začíname vždy neistými novinkovými piesňami. Sem-tam donesiem horúce, novučičké veci a sem-tam zablúdim do archívu a ponúknem vás čímsi, čo kedysi rezonovalo veľmi mocne“, vysvetľuje autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová výber súťažiacich.

Ak sa váš interpret nedostal ani do top päťky, môžete sa postarať o jeho prepracovanie v poradí 11. kola svojím hlasovaním. Odovzdať hlas možno na stránke hitparády, ktorá prináša aj kompletný rebríček ostatného súťažného kola.

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 21:30 do 23:00, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v stredu od 1:30 do 3:00. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

Autor: Kristína Zelná
Foto: ©Depositphotos.com/alenkasm

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.