hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Slovenská skupina G.O.D´.S opäť ovládla medzinárodnú súťaž v Poľsku

Cenu Grand Prix za absolútne víťazstvo na festivale Psallite Deo získali už po druhýkrát.

Na medzinárodnej súťaži kresťanskej hudby Psallite Deo v poľskom meste Kenty opäť úradovali Slováci. Absolútnym víťazom tohto ročníka sa stalo vokálne zoskupenie G.O.D´.S, ktoré interpretuje tradičnú americkú gospelovú hudbu.

Súťaž nebola pre G.O.D´.S premiérou, už pred štyrmi rokmi tu skupina získala druhé miesto a cenu Grand Prix za absolútne víťazstvo na festivale jej udelili o rok neskôr. Keď sa teda G.O.D´.S na súťaž prihlásili znova, nečakali, že by ju mohli ovládnuť po druhýkrát. V konkurencii účastníkov zo Slovenska, Ukrajiny, Bieloruska, Rumunska a domáceho Poľska sa im to však podarilo s dvomi súťažnými skladbami.

V roku 2016 sme veľmi chceli navštíviť opäť túto súťaž, keďže máme k nej citový vzťah či už v ľuďoch, ktorých sme tam spoznali alebo v samotnom mieste, tak sme sa prihlásili opäť súťažne. Nemali sme žiadne očakávanie, jednoducho sme si chceli zaspomínať a opäť tam zaspievať,“ približuje motív účasti Erik Holovka zo skupiny. Na festivale Psallite Deo G.O.D´.S odprezentovali autorský gospelový remix, zložený z gospelových i komerčných piesní a energickú zborovú skladbu „We Sing Praises“.


Prečítajte si o G.O.D´.S aj tu:
Americký gospel? Vychutnajte si ho naživo s G.O.D’.S


Skupinu tvorí osem členov, na festivale v Poľsku sa predstavili šiesti z nich: Jana Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Erik Holovka, Damiána Jurášková, Klaudia Krivá a Jana Petríková. Zoskupenie umelecky vedie sólistka a perkusionistka Jana Tomko Ferenčíková, o aranžmány sa stará klaviristka a druhá sólistka Petra Ferenčíková. Devätnásty ročník festivalu Psallite Deo sa uskutočnil 22. októbra.

Autor: -ig-/-eh-
Foto: Erik Holovka / G.O.D´.S

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.