hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Poznáme gospelové talenty roka: Way to go, Lýdia Rišová a Vlado Regás

Veľké finále Gospeltalentu 2016 rozhodlo o troch víťazoch.

Gospelovými talentmi roka sa stali kapela Way to go, speváčka Lýdia Rišová a spevák Vlado Regás. Rozhodla o tom odborná porota počas živého rozhlasového finále celoslovenskej súťaže Gospeltalent 2016.

Foto: Martin Buzna
Zľava víťazi Gospeltalentu 2016 Lýdia Rišová, Vlado Regás, kapela Way to go, porotcovia Diana Rauchová, Richard Čanaky, riaditeľ projektu Lukáš Marťák a moderátor Ondrej Rosík počas vhlasovania výsledkov v rámci Veľkého finále 5. mája v Ružomberku

Víťazi Gospeltalentu majú medzinárodné zastúpenie, gospelovú kapelu roka tvoria piati mladí muži z Moravy a Slovenska, ktorí aktuálne pôsobia v Brne pod názvom Way to go. Z Gospeltalentu si okrem prvenstva v kategórii skupín odniesli za pieseň „Vodiaci pes“ aj Cenu fanúšikov pre interpreta s nejvyšším počtom hlasov v online hlasovaní. Najlepšia speváčka Lýdia Rišová pochádza z Považskej Bytrice a momentálne působí ako dobrovoľníčka na Ranči v Kráľovej Lehote. Kategóriu ovládla súťažnou skladbou „Snívam stále“. Víťaz mužskej kategórie Vlado Regás, ktorý súťažil so skladbou „Budeme kráčať“, pochádza z Veľkých Loviec v okrese Nové Zámky.

Foto: Martin Buzna
Kapela Way to go ovládla večer v kategórii „skupina“ a získala aj Cenu fanúšikov za najvyšší počet získaných hlasov v online hlasovaní (1.426 hlasov)

Štvorčlennú porotu tvorili Martin Husovský, Sima Martausová, Diana Rauchová a Richard Čanaky. O víťazoch rozhodli počas živého rozhlasového prenosu Veľkého finále z Ružomberka.

Na víťazov čaká profesionálne nahrávanie a mastering skladby v nahrávacom štúdiu Umpax v Prešove. So zviditeľnením vlastnej tvorby pomôže Rádio Lumen, ktoré zaradí najlepšie piesne do éteru. Skladby tiež nasadia ako novinky do Gospelparády. Trojica odohrá koncertné turné po Slovensku, vystúpia na festivaloch Campfest a Lumen a privíta ich aj komunita Slovákov v Bruseli. Výherca Ceny fanúšikov natočí k piesni aj klip. Okrem „odrazového mostíka“ pri štarte hudobnej tvorby víťazi získavajú aj víkendový pobyt v špičkovom ubytovacom zariadení vo Vysokých Tatrách.

Foto: Martin Buzna
Gospeltalent 2016: Zľava porotca Richard Čanaky, moderátor Onderj Rosík, porotcovia Martin Husovský, Diana Rauchová, Sima Martausová a organizačný garant europoslanec Miroslav Mikolášik

Súťaž Gospeltalent vznikla v roku 2009 ako štartovacia dráha pre začínajúcich kresťanských interpretov. Organizátormi sú portál iGospel.sk a spevák a skladateľ Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Do štvrtého ročníka sa prihlásila stovka interpretov. Semifinalistov určila desaťčlenná odborná porota, z tridsiatich najlepších poslali dvojicu interpretov v každej kategórii do Veľkého finále fanúšikovia v internetovom hlasovaní.

Autor: -mo-/-lm-
Foto: Martin Buzna

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.