hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Štvrtý ročník Gospeltalentu štartuje s novým vizuálom i webom

Nový vizuál sa opiera o biblický obraz prúdov živej vody.

Prípravy štvrtého ročníka gospelovej súťaže hľadania talentov sú v plnom prúde. Výrazná zmena, ktorú organizátori na začiatku avizovali, neobišla ani logo súťaže a portál gospeltalent.sk. Kým doteraz slúžil len ako „úschovňa“ informácií a hlasovanie prebiehalo na portáli iGospel.sk, po novom si na ňom fanúšikovia vypočujú súťažné piesne, aj za ne rovno zahlasujú. Všetky novinky a informácie o priebehu súťaže zasa bude prinášať portál iGospel.

Nový web je respozívny, vie sa dobre zobraziť aj na tabletoch či mobiloch. Snažil som sa ho dizajnovať tak, aby bol prehľadný, pochopiteľný, aby sa všetko dôležité dalo rýchlo nájsť a v neposlednom rade, aby bol pohľadný,“ povedal webový dizajnér František Tokarčík, ktorý stojí za redizajnom súťažného webu, ale aj za celkovým vizuálom Gospeltalentu.

Gospeltalent predstavil nový vizuál, logo sa opiera o biblický motív živej vody

Nové logo: „Z jeho vnútra potečú prúdy živej vody“

Vynovené je aj logo projektu, z ktorého vychádza celá súčasná obrazová podoba súťaže. Staré logo s mikrofónom podľa Tokarčíka nebolo dostatočne jednoznačné a navyše v sebe nenieslo duchovnú hĺbku. Z jeho dielne nakoniec vyšiel symbol, ktorý spája dva základné prvky súťaže – gospel, resp. evanjelium a hudbu.Vytvoril som vlnovku, ktorá predstavuje zvukovú vlnu a takisto gospel, čiže evanjelium. Vychádzal som z citátu Jánovho evanjelia, kde sa píše, že z jeho vnútra potečú prúdy živej vody. Logo spája zvukovú vlnu a prúdy živej vody, ktoré by z gospelovej hudby určite tiecť mali,“ vysvetlil Tokarčík, ktorého kreatívne štúdio Ceruza sa zameriava na web dizajn, branding & online marketing.

Nový web bude svoje funkcie predstavovať postupne. Prvé skladby si budú môcť záujemcovia vypočuť na stránke súťaže po spustení ich prihlasovania, ktoré je naplánované na 15. februára. Zatiaľ si je možné vypočuť v hudobnej knižnici viac ako 140 skladieb z predchádzajúcich ročníkov Gospeltalentu.

Autor: -mo-, -mt-

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.